Anette ja Oti pulm

Augustikuus pildistasin ühte imearmsat pulma, mis oli täielikult minu lemmikstiilis – pidu toimus linnast kaugel, mõnusas hubases talus. Kõik päeva jooksul toimunud tegevused olid õues, kaasa arvatud söömine. Kui ma pulmapaika jõudsin, mõtlesin kohe – wow, küll see koht on fotogeeniline ja nii mõnusa vaibiga. Olin väga põnevil, et saaks juba pihta hakata!

Jõudsin kohale mitu tundi enne külalisi. Selle aja jooksul pildistasin ettevalmistusi, pruutpaari riideid, sõrmuseid, ettevalmistustöid. Jäi aega ka pererahvaga lõunasööki nautida ja veidi jutustada. Teistest palju varem kohale tulla on nii hea, saab rahulikult sisse elada, asjad valmis panna, kohapeal viimaste asjadega abistada ja hilisemad pruutpaari pildistamiskohad valmis valida. Saab üheskoos plaani läbi käia ja kindel olla, et midagi ei unune!

Enne kui külalised jõudsid ja tseremoonia algas, käisime pruutpaariga pildistamas. Loomulikult kasutasin ära ka seda maailma kõige fotogeenilisemat talumaja.

Lisaks, pildistasime lähedalasuva põllu peal, tantsisime tseremoonia paigas ning käisime vana kiriku varemeid avastamas. Keset päeva pildistamine ei ole kõige parem aeg, ega ka mu kõige lemmikum aeg aga kui olla loominguline, siis saab väga vingeid hetki püütud ükskõik, mis ajal!

Anette ja Ott said hiljuti lapsevanemateks. See tähendab, et nende pere on nüüd veelgi armsam! Ma imestasin, kui suurepäraselt värsked vanemad pulmapidamise, imetamise, võõrustamise, poja eest hoolitsemise ja lisaks ka peo nautimisega hakkama said! Kõik kulges kaunis harmoonias!

Külaliste saabudes liikusid kõik koos tseremoonia paika, imekauni puudeallee alla. Külalised ootasid rivis pruutpaari. See oli üks väga südamlik ja siiras tseremoonia, hoidsin isegi pisaraid tagasi!

Kui tseremoonia läbi sai, hakkasid külalised pruutpaari õnnitlema, mängisime vahvaid mänge ja tegime drooniga grupifoto.

Pärast seda liikusime tagasi maja juurde. Pulmavanemateks olid ühed kõige vingemad inimesed Eestis – Asko ja Merill, kes saavad kõigega hakkama – nad panid kogu selle suure grupi üheskoos mediteerima, lõkke ääres laulma, rääkisid põnevaid ja emotsionaalseid lugusid ning hoidsid üleval peorahva melu terve päeva vältel. Lisaks, ei jätnud nad ise mitte ühtegi tantsu vahele!

Kahjuks päikeseloojangu fotosid pruutpaariga teha ei saanud, kuna väiksel Gustavil oli uneaeg. Aga ega sellepärast päikeseloojang pildile püüdmata jäänud. Jooksime külalistega põllu äärde ja tegime seal kauneid loojangupilte. Pärast seda jätkus pidu, tants, trall ja mängud. Bänd oli mõnus ja energia laes!

Sõime imehead torti, Ott ja Anette said oma viimased kingid ja mängisid viimased mängud enne kui pruudipärg teele visati! Väikese üllatusena esines ka Otti kooliaegne bänd Spektraalne Karu. See oli üks vinge pidu!