Fotograafi juurde tulija meelespea

Sellest postitusest leiad vastused küsimustele, mis võivad su pähe kerkida enne fotosessioonile tulekut.

RIIETUS, JUMESTUS JA SOENG

Riietus tuleb enne pildistamist läbi mõelda, et pildistatav seltskond oleks riietatud ühes stiilis. Riietuse valimisel võiks eelistada heledamaid toone, vältida võiks väga mustrilisi ja musta värvi riideid. Olenevalt sessiooni pikkusest võib pildistamisele kaasa haarata ka vahetusriideid.

Jumestus ja soeng. Fotosessioonile tulles võiks naisterahval olla tehtud jumestus ja võimalusel ka soeng, see annab lisa enesekindluse ja parema tulemuse. Väga hea tulemuse saamiseks soovitan teha jumestuse ja soengu professonaalsel jumestajal/juuksuril. Kui teed jumestuse ise, siis soovitan panna veidi tugevama meigi kui tavaliselt, sest fotol jääb tulemus ~50% võrra õrnem – veidi tugevam põsepuna, huulejoon ja huulepulk. Fotomeigis võiks vältida pärlmutter toone, eelistama peaks matte värve. Mina ise pooldan väga naturaalset jume ja ei kasuta üldse meiki, seetõttu mõistan, kui tõesti ei soovita meiki kasutada. Siiski pean veel üle kordama, et fotol annab meik palju juurde ja pildistamise jaoks kasutan ka ise meiki!

PEREPILDISTAMISEL LASTE ETTEVALMISTUS

Suuremaid lapsi võiks ette valmistada rääkides neile seda, mis fotograafi juurde tulles juhtuma hakkab. Nii valmistate neid ette ja neil on kohapeal lihtsam sisse sulanduda. Väiksemate laste puhul tasub silmas pidada, et fotosessiooni aeg ei langeks uneajale. Kõige olulisem on see, et neil oleks tore ja hea tuju. Pisikeste lastega saab mängida ja mürada, nii tulevad kõige loomulikumad ja erilisemad pildid. Riietus võiks olla mugav.

Fotosessioonile võiks kaasa haarata ka mõned laste lemmikmänguasjad, mida fotodele koos jädvustada. Kaasa võib võtta ka midagi söödavat, mida vajadusel lastele sessiooni jooksul anda.

ILM

Ilmast sõltub palju! Õuepildistamiste puhul soovitan igaks juhuks mõelda ka varuvariandile, juhul, kui peaks vihma sadama. See võib olla kas Teie oma kodu, mõni mu südamelähedane koht või fotostuudio. Fotostuudio valimisel lisandub hinnale Tartus 25-30 eur/h stuudiorendi hind.

KINDLAD SOOVID

Kui Teil on fotosessiooni suhtes konkreetsed soovid ning ideed, siis andke sellest kindlasti enne sessiooni teada. Võib saata ka internetist leitud näidispilte e-mailiga (kristinjuurmaa@gmail.com) või siis kirjeldada oma mõtteid.

Alati oleks hea mainida ka, mida Te enda juures sooviksite esile tuua või pigem varjata (näiteks mõni arm või sünnimärk). Kui ma selliseid asju tean, siis oskan ka seda pildistamisel ning hilisemas fototöötluses arvestada.

Pildistamise ajal andke julgelt teada oma soovidest-ideedest-mõtetest, milliseid poose soovite ja mida ning millal soovite muuta. Kindlasti ei pea kaasa minema lihtsalt viisakusest minu ideedege, kui need ei tundu sobivat. Eesmärk on ju see, et Teie jääksite rahule fotosessiooni tulemusega!

AEG

Aeg on meie kõige väärtuslikum vara. Palun Teil austada meie kokkuleppeid ja tulla kohale pigem veidi varem. Laste sättimisele varuge rohkem aega, iseenda ja partneri valmis panemisele samuti, autoga sõites arvestage ummikuid jne. Fotosessiooni tasu hakkab jooksma meie kokkulepitud kellast. Kui juhtub, et läheme üle kokkulepitud aja rohkem kui 10 minutit, on see lisatasu eest.

MUU

Fotosessiooni eelsel ööl proovi magada vähemalt 8h!

Kui tekkis küsimusi, mõtteid või soove, anna sellest märku meili teel:

kristinjuurmaa@gmail.com

Kristin Juurmaa