Mida pead teadma aktifoto sessioonile tulles?

Soovid teha endast aktifotosid, kuid ei tea, kust alustada ning kas see on ikka sinu jaoks?

Siit leiad lühikese kokkuvõtte sellest, mida minuga koos aktifotosid tehes koged.

ASUKOHT

Üheskoos valime välja koha, kus pildistada. Minu lemmikpaigaks on loomulikult loodus (paar näidet eespool), kuid väga vinged aktifotod tulevad omas kodus ja ka stuudios. Kui sa väga kardad, siis omas kodus on kindlasti kõige turvalisem. Loomulik valgus, mis tuleb akendest tekitab mõnusad kontrastid ja pildid tulevad helged ja loomulikud.

Stuudios pildistades on kindlasti rohkem võimalusi – saame sind täitsa ära kaotada, nii et peaaegu ei olegi aru saada, kellega fotol tegu. Saab valida tausta, meeleolu ja palju muud. Stuudios tehtud pildid on minu arvates veidi rohkem kunstlikud.

MIDA SELGA PANNA JA KAASA VÕTTA?

Võid ju mõelda, et aktifotode tegemisel ei olegi midagi vaja. Tegelikult aga võid selga panna kena pesu ja/või kena riietuse, millega alustame. Võid kaasa võtta salle, rätikuid või midagi muud kena, millega ennast ehtida ja katta. Tegelikult aktifotod ei peagi täiesti aktifotod olema. Pilte võib teha ka pesuväel.

KUIDAS ALUSTAME?

Me alustame alati rahulikult. Kõigepealt teeme pilte kleidi või mõne muu riietusesemega, mille oled kaasa võtnud. Siis pildistame pesu väel ja alles siis kui sa oled valmis, võtame kõik riided seljast. Kui sa ei soovi ja tunned, et tegelikult ei olegi päriselt aktifotode tegemiseks valmis, siis me nii kaugele ei lähe. Seetõttu on hea, kui oled kaasa varunud muid esemeid, millega pildistada.

FOTODE HILISEM KASUTAMINE

Ma ei kasuta mitte ühtegi fotot ilma Sinu loata. Ma olen väga väga rõõmus, kui annad mulle loa kasvõi mõne oma foto kasutamiseks, kuid ma ei kasuta avalikult ühtegi fotot, mille kasutamiseks ma pole luba saanud.

MIDA PEAKSIN VEEL TEADMA?

Aktifoto tegemine on väga intiimne. See nõuab veel suuremat usaldust fotograafi vastu kui mis tahes muu fotosessiooni tegemine. Võid alati mulle kõigepealt oma ideedest rääkida. Iga aktifoto sessioon on omanäoline ja erinev. Kui sul pole üldse ideid, võid ikka kirjutada! Koos leiame kõige vingemad lahendused ja teeme sinu mõtted teoks. Kui aga tunned, et mina pole see inimene, kelle kätte ennast usaldad, siis ka see on okei!

HINNAD

Aktifoto pildistamise hind on esmakliendile 120 eurot / h (Tartu linna piires). Kui soovid pildistada Tartust väljas, lisandub hinnale kütusekulu 0,3 eurot / km.
Suuremate ja keerulisemate projektide hind (näiteks varahommikul rabasse sõit) on 175 eurot / 60-70 min + kütusekulu 0,3 eurot / km.

Küsi personaalset pakkumist!

Kui sul tekkis huvi ja soovid broneerida aktifoto sessiooni minuga, siis kirjuta: kristinjuurmaa@gmail.com

Kui soovid broneerida mis tahes muud fotosessiooni, siis kirjuta ikka. Rohkem pilte minu tehtud fotodest leiad siit: https://captureandmove.com/portfolio/