Bostjani ja Vida pulm Sloveenias

Juunikuus käisin Sloveenias Bostjani ja Vida pulma pildistamas. See oli imeilus nädalavahetus ühes väikeses Sloveenia mägikülas asuvas lossis.

Jõudsin Slveeniasse üks päev enne, ööbisin Vida ja Bostjani sõprade armsas talus. Pulmapäeva hommikut alustasime varakult aga rahulikult – soeng, meik, riiete selga panek ja muud olulised detailid.

Lossi ümber olid imekaunid vaated mägedele, päike sillerdas akena vahelt sisse ja kõikidel oli ootusärevus sees.

Kui tavaliselt on pruutpaaril kombeks üksteist enne paaripanekut mitte näha, siis Bostjan ja Vida tegid asja täitsa teistmoodi. Nad panid riidesse ühes ruumis ning praktiliselt sättisid hoopis üksteist valmis!

Külalisi tuli kokku ligi 100. Ja nii pruut kui ka peigmees olid enne nende saabumist veidi närvis aga sellegipoolest nautisime sättimist, koosolemist ja pildistamist väga.

Enne kui registreerimine algas, tegime tiiru lossi peal ja pildistasime mõned fotod neist kahekesi. Oli väga kuum ilm aga see ei mõjutanud meie tuju! Ma ei kujuta ette, mida mehed paksudes ülikondades tundma peavad.

Bostjan ja Vida tegid kaks tseremooniat – ametlik osa väljas ja vaimsem osa koos pastoriga kirikus sees. Sloveenias teevad nooerd tihti nii – pidu ja tsill enda jaoks ja kiriklik pulm vanemate jaoks.

Pärast registreerimist tegime pilte, õnnitlesime pruutpaari ja nautisime päeva.

Ühel hetkel põgenesime taas kolmekesi metsa vahele ja tegime ühe mõnusa fotosessiooni.

Pärast fotosessiooni jätkus pidu hea toidu ja imeliste vaadetega. Sai tantsida, mänge mängida ja koogi asemel hoopis jäätist süüa.

Veel enne päikeseloojangut tegime ühe fotosessiooni koos pruutpaari õdede ja vennaga.

See oli üks väga eriline ja meeldejääv pulm. Pidu kestis hommikutundideni ja inimesed ei väsinud tantsimisest ära. Huvitav oli näha ja võrrelda Sloveenia abiellumise kultuuri meie omaga. Suures plaanis on need väga sarnased, kui välja arvata mõned asjad. Aga eks iga pulm ole niikuinii oma nägu.

Fotod: Kristin Juurmaa

Telli mind fotosessioonile või pulma: kristinjuurmaa@gmail.com