[qk_service]

MIS SEE ON?

Veebipõhine loomingu- ja liikumistund metsast leitud vahenditega sai inspiratsiooni minu armastusest mängu, loomuliku liikumise ning looduse vastu. Ma usun, et mäng on üks kõige paremaid viise, kuidas ennast füüsiliselt arendada. Tundi saab kaasa teha omas kodus, kuid enne on vaja ka veidi metsas ringi kolada.

KELLELE?

Tund on mõeldud kõigile, kellele meeldib loodus, mängimine ja loovad ülesanded. Tund sobib nii täiskasvanutele kui ka lastele ja tegelikult on see väga äge viis teha midagi uudset koos kogu perega.

MIDA TUNNIKS VAJA?

Selleks, et tundi kaasa teha tuleks kõigepealt soojenduseks metsas jalutada. Võid kaasa võtta paberkoti või seljakoti, et vahendeid koguda. Veel on vaja:
– Mõneruutmeetrilist ruumi iga inimese jaoks, kes harjutusi kaasa teeb
– Joogamatt või vaip, et endal olemine mugavaks teha
– Metsast korjatud vahendid:
1) Pikem puuoks (umbes ühe sinu käe pikkune)
2) 3 õlekõrt (umbes ühe sinu käe pikkused)
3) Erineva suurusega käbisid (kokku umbes 6 tk)
4) Erinevas suuruses lehti
5) Üks eriline objekt (ükskõik, mis asi, mis jääb sulle su jalutuskäigul silma)
6) Vähemalt 1 prügi (võid ka rohkem prahti metsa alt kokku korjata, see ei tee kunagi halba!)
Kui vahendid ei ole päris sellised nagu ülevalpool kirjeldatud on, siis pole hullu. Kindlasti saab ka nendega hakkama! Ole loominguline!
 
PS: Kui sa korjad metsast vahendeid, ära palun murra oksi puude küljest ega tee metsas olevatele taimedele liiga. Vaata enda jalge ette ja võta kaasa need objektid, mis on juba varasemalt maha kukkunud.

[/qk_service]

[qk_service]

MIDA JA KUIDAS TEEME?

Tund algab metsas jalutamisega ning erinevate tunniks vajalike vahendite otsimisega. Tundi saab kaasa teha igal pool, kas või oma kodus. Harjutused, mida teeme on inspireeritud loomadest ja loomingulisest liikumisest, mängust, joogast ja paljust muust. Harjutused on lõbusad, loovad ja mängulised, arendades meie tasakaalu, painduvust, koordinatsiooni, tähelepanu ja muud. Iga harjutuse jaoks on sul jäetud varuga aega. Seega, pane video vahepeal pausile, et saaksid kõike kenasti omas tempos kaasa teha. Mõned harjutused on hoopis loomingulised, kus pead mõtlema välja mingi loo või tegema käeliselt midagi loovat. Tund lõppeb lõdvestusega.

MUU INFO

PS: Nende harjutuste eesmärk on, et oleks lõbus, tore ja turvaline! Lisandväärtusena tuleb kaasa see, et arendame oma füüsilist keha ja loovust. Kui mõni harjutus ei tule päris nii välja nagu seda on ette näidatud, ära muretse! Kõik kehad on erinevad ja meie eesmärk on õppida tundma oma keha, liigutada seda nii, nagu on meile hea ja ehk ka veidi piire nihutada. Kui sul on kusagilt valus, siis lõpeta harjutuse sooritamine või tee seda väiksema amplituudiga. Kui sa tahad harjutust endale sobivaks kohandada, siis tee seda. Põhiline on, et sul oleks lõbus, veendu aga ka selles, et kõik oleks turvaline nii sulle kui ka teistele, kes sinuga koos on.

KAUA KESTAB?

Tund kestab umbes 60 – 90 minutit, sõltuvalt sellest, kui kaua metsas jalutada soovite. Juhendatud osa kestab umbes 50 minutit.
Saad alati teha oma tunde järgi pikemalt või lühemalt.

HIND

Veebikursuse toetuspanus on individuaalne. Võid toetada täpselt selles summas, mis sulle sobib. Soovituslik panus on 15 €/pere / 1-2 täiskasvanut ja 1-3 last..

[/qk_service]

[qk_service]

REGISTREERIMINE

Kui sa oled tunnist huvitatud, kirjuta oma soovist: captureandmove@gmail.com või registreeri siin:
Pane kindlasti oma meiliaadress, sest sinna saadame sulle lingi videole ja kontonumbri, kuhu ülekanne teha. Vajadusel saab ka arvet vormistada.

JUHENDAJA

KRISTIN HANSEN, assisteerib REES JUURMAA
Kristin on kvalifitseeritud akrojooga Montreal õpetaja (2017). Ta on läbinud Eesti Võimlemisliidu võimlemistreeneri koolituse (2015), Tallinna Ülikooli tantsu- ja liikumisteraapia aastase täiendkursuse (2019), 12-tunnise Yoga Alliance´i koolituse teemal “jooga biomehaanika” (2019), võtnud erinevaid kehateemalisi aineid Tallinna Ülikoolist ja Tartu Ülikoolist ning on kvalifitseeritud Kidding Around lastejooga õpetaja (2019). Hetkel täiendab ta ennast Hatha jooga õpetajaks õppides. Akrojoogaga on Kristin tegelenud alates 2013 aasta algusest, juhendanud alates 2015 aastast, millest 1,5 aastat möödus Portugalis akrojooga kogukonda üles ehitades. Täna on ta iga-aastase Portugali akrojooga festivali ning meie oma Eesti Acrofestonia üks peakorraldajatest. Igapäevaselt juhendab ta Tartus akrojooga algajate ja edasijõudnute akrojooga tunde ning annab lastele liikumistunde Sänna Kultuurimõisas Leiutajate Külakoolis.

Kristinile on treeningute juures kõige olulisem mängulisus, naer, väljakutsed ja liigutuste variatiivsus. Trenni tegemine ei peaks olema kohustus, vaid tooma rõõmu ning naeru, piisavalt väljakutseid aga olema ka mitmekülgne, arendades liikuvust, koordinatsiooni, painduvust, jõudu, tasakaalu (ja kõike muud!)

Peale akrojooga on Kristin kirglik fotograaf, disainer ja küljendaja, uuri rohkem kõikide tema projektide kohta:

KONTAKTID

 
 
Email: captureandmove@gmail.com ; acroyogatartu@gmail.com

[/qk_service]


Tund on mõeldud kõigile, kellele meeldib loodus, mängimine ja loovad ülesanded.


Ole kursis meie tegemistega! 

[qk_service icon=”fa-facebook” title=”Capture and Move” link=”https://www.facebook.com/captureandmove/”][/qk_service]
[qk_service icon=”fa-instagram” title=”Capture and Move” link=”https://www.instagram.com/captureandmove/”][/qk_service]
[qk_service icon=”fa-facebook” title=”Acroyoga Tartu” link=”https://www.facebook.com/acroyogatartu/”][/qk_service]
[qk_service icon=”fa-instagram” title=”Acroyoga Tartu” link=”https://www.instagram.com/acroyogatartu/”][/qk_service]